ДБЖ інвертори безперебійного живлення
- Топ продажГотово до відправки6 700 ₴
- Топ продажГотово до відправки5 170 ₴
- -5%Залишилось 2 дніГотово до відправки11 800 ₴11 210 ₴
- -39%Залишилось 2 дніГотово до відправки6 400 ₴3 904 ₴
- -15%Залишилось 2 дніГотово до відправки5 180 ₴4 403 ₴
Інвертор напруги
Навіщо потрібен? ...
Інвертор - це прилад для перетворення постійного струму на вході (наприклад, 12В) змінний струм на виході (220В) зі зміною або без зміни напруги. При цьому на виході можна отримати практично будь-який струм із необхідними параметрами. Струм, який отримують на виході, не залежить від того, що входить - інвертор напруги дозволяє отримати не статичні параметри струму, а регулювати його від нуля до максимуму, будь-якої частоти та напруги.
Навіщо потрібен інвертор напруги? Найбільш поширене застосування - це використання його як резервне або аварійне джерело живлення для побутових приладів, які споживають змінний струм напругою 220В. За допомогою інвертора можна підключити практично всю побутову техніку: пральну та пральну машини, холодильник, комп'ютер, телевізор, бойлер, електроінструмент тощо.
Наприклад, у зимовий час можливі періодичні відключення електроенергії. Наявність інвертора та акумуляторів допоможе Вам забезпечити енергопостачання на кілька годин. Також інвертор стане в нагоді, якщо виникне необхідність підключити електроінструменти, автономно, від автомобільного акумулятора, де не буде поблизу мережі 220В.
Існує два різновиди інверторів:
1. Що забезпечують синусоїдальну вихідну напругу (дорожчі за вартістю)
2. Що забезпечує вихідну напругу спрощеної форми, яка замінює синусоїду (найчастіше використовують сигнал у вигляді трапецеїдального синуса).
Принцип роботи інвертора - забезпечення злагодженої роботи всіх елементів перетворення: прямий струм зменшується до нуля, далі відбувається затримка прямої напруги до відновлення замикаючої здатності та наростання струму у другому тиристорі. Ці процеси можуть бути як одночасними, так і послідовними. І, власне, не допустити збоїв у послідовності цих процесів – головне завдання інвертора – перетворення.
Більшість побутових приладів допускається використання змінної напруги зі спрощеною формою сигналу. Синусоїда необхідна лише для деяких телекомунікаційних, лабораторних, вимірювальних приладів, медичної апаратури, а також професійної відео- та аудіоапаратури. Вибирати інвертор варто, виходячи з пікової потужності енергоспоживання стандартної напруги 220В (50Гц).
Інвертори напруги можуть працювати в трьох режимах роботи перетворення: режим тривалої роботи (цей режим відповідає номінальній потужності інвертора), режим перевантаження (більшість моделей інверторів протягом 10 – 30 хвилин можуть віддавати потужність у 1,2 – 1,5 разів більша за номінальну), пусковий режим (інвертор напруги здатний віддавати підвищену моментальну потужність у 1,5 - 2 рази більше за номінальну).
Якщо порівняти класичний USPз інвертором наруги, то серед плюсів системи «Інвертор + АКБ» можна виділити такі переваги:
економний режим експлуатації акумуляторів;
гнучкий вибір акумулятора для побудови комплексного захисту;
можливість підключення кількох перетворювачів паралельно;
наявність режимів «збільшення потужності» та «згладжування сплесків напруги»